deszczownica
Baterie i natryski

Czym kierować się przy wyborze deszczownicy?

 Remont łazienki to coś, co wiele osób odkłada na później. Zajmuje on dużo czasu i pochłania zdecydowaną część energii. Wiąże się to z przymusem podejmowania wielu decyzji zakupowych. Stworzenie kompozycji, która będzie składała się w równą całość to więc nie lada wyzwanie. Jednym z elementów większości łazienek, jest oczywiście prysznic. Jak więc dokonać wyboru deszczownicy i czym kierować się przy podejmowaniu decyzji o jej kupnie?

Deszczownica czy może zwykła słuchawka?

 Korzystanie z deszczownicy będzie przede wszystkim wygodniejsze, z racji tego, że nie będzie konieczne już dalsze manewrowanie słuchawką. Na rynku jest obecnie dostępnych wiele rodzajów deszczownic. Większość z nich posiada regulację, dzięki której można ustawić strumień wody, na taki, jaki będzie odpowiadał – od mżawki, po silniejszy strumień. Jest to więc pierwsza z rzeczy, na którą trzeba zwrócić uwagę przy zakupie deszczownicy.

Odpowiednie dopasowanie

Czyli to, jak deszczownica będzie się prezentować wśród reszty wyposażenia łazienki. Dobór koloru, profilu do stylu, jaki obowiązuje w łazience, jest niezwykle istotny. Obecnie duża popularnością, cieszą się deszczownice czarne. Drugim popularnym typem są deszczownice kaskadowe. Wszystko jednak zależy od kolorów panujących w pomieszczeniu i indywidualnego stylu.

deszczownica

Wielkość i wysokość

Kolejne ważne kryteria, których nie można pominąć. Deszczownice bowiem należy także dobrać do rozmiaru kabiny prysznicowej. Do małych sprawdzą się deszczownice w rozmiarze od 20 do 30 cm, w większych nawet do około 40 cm. Co do wysokości montowania, standardową wysokością na jakiej montuje się zazwyczaj deszczownicę, jest 210 cm. Takie ustawienie pozwoli na komfortowy i szybki prysznic w każdej chwili i zdecydowanie nie będzie przeszkadzać w codziennej higienie.

 Te czynniki, to jedne z głównych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie deszczownicy. Wszystkie aspekty mają większy lub mniejszy wpływ na podjęcie decyzji o wyborze wyposażenia łazienki. Dlatego właśnie nie należy pominąć żadnego z nich.