Baterie i natryski

Jaka bateria kuchenna sprosta wysokim oczekiwaniom?

Esteci doskonale wiedzą o tym, że urządzając kuchnię istotny jest każdy detal. Jednym z ważniejszych elementów wyposażenia kuchni jest oczywiście funkcjonalna bateria kuchenna. Kiedyś jej modeli na rynku było niewiele. Dziś klienci mają w czym wybierać i często zwracają baczną uwagę także na stylistykę oraz kolorystykę. 

Nowoczesna bateria kuchenna – podstawowe zalety

Wyposażając kuchnię warto inwestować w sprzęt wysokiej jakości. Zwiększa się wówczas szansa na to, że wyposażenie służyć będzie domownikom dłużej w stanie niezmienionym. Czym cechuje się polecana bateria kuchenna? Przede wszystkim powinna być:

– wygodna w codziennym użytkowaniu,

– ekonomiczna,

– idealnie współgrająca z otoczeniem.

Dziś najczęściej spotykane są wygodne w użyciu baterie sztorcowe. Większość zlewozmywaków posiada otwór na ich montaż. Baterię sztorcową można również zamontować na blacie. Tego typu wyposażenie łatwo jest wymienić w razie awarii, czy też chęci zmiany aranżacji kuchni. Praktyczna bateria kuchenna to ta z wysoką wylewką, ułatwiającą nalewanie wody do dużych naczyń. Bardzo przydatne są również wylewki wyciągane. Do bestsellerów należą komfortowe w użyciu baterie jednouchwytowe. Moc strumienia wody oraz temperaturę można wówczas łatwo regulować jedną ręką. 

Bateria kuchenna dbająca o obniżanie rachunków za wodę? Tak, to jak najbardziej możliwe! Wystarczy zainteresować się inteligentnym sprzętem elektronicznym. Tutaj prym wiodą baterie bezdotykowe z czujnikami ruchu. Warto ponadto rozważyć inwestycję w baterie z wyświetlaczem LED pokazujące temperaturę wody. Sprzęt wyposażony w areator napowietrzy wodę zwiększając jej objętość i tym samym skutecznie zminimalizuje jej użycie, 

bateria kuchenna

Styl ma znaczenie – modna bateria kuchenna

Wysoka estetyka to podstawa każdej, współczesnej aranżacji kuchni. Idealna bateria kuchenna koniecznie musi współgrać z ogólną stylistyką wnętrza. Kierować się tutaj można albo zasadą kontrastu albo spójnego dopasowania. W pierwszym przypadku przykładem są chociażby czarne baterie kuchenne w białej kuchni. Na zasadzie spójnej aranżacji czarne, matowe baterie zdadzą świetnie egzamin w modnych kuchniach industrialnych.

Wciąż do najbardziej popularnych należą dziś baterie srebrne. Wymagający klienci coraz częściej interesują się jednak wyposażeniem złotym, miedzianymi, czy też tym o fantazyjnej, dynamicznej kolorystyce. Jednym z trendów jest obecnie bateria kuchenna w stylu retro, wybierana oczywiście do kuchni vintage.