dozownik na płyn do naczyń w zlewie złotty
Akcesoria łazienkowe

W jaki sposób zamontować dozownik do płynu w zlewie?

Dozownik na płyn do naczyń w zlewie jest niezwykle funkcjonalnym elementem, który pomaga w odmierzaniu odpowiednich porcji płynu podczas mycia naczyń. Ponadto wygląda niezwykle designersko i stylowo, dlatego z łatwością można go wkomponować w każdą przestrzeń. Jednak warto wiedzieć jaki dozownik do płynu do naczyń w zlewie wybrać, aby pasował do danego modelu zlewu.

W jaki sposób zamontować dozownik do płynu w zlewie?

Montaż zasobnika do płynu w zlewie jest niezwykle prosty. Oczywiście bardzo istotne jest, aby dobrać dozownik do zlewu, który posiada otwór, bądź istnieje możliwość wycięcia takiego otworu, przez który należy przełożyć środkową część zasobnika. W pierwszej kolejności należy zdemontować pompkę dozownika z podstawą, tę przekładamy pod zlew i kolejno nakładamy pompkę dozownika wraz z rurką, która służy do pobierania płynu i następnie układamy w otworze zlewozmywaka, aby zespolić ze sobą te elementy. Po dokręceniu urządzenie jest gotowe do użytku. Oczywiście po wcześniejszym napełnieniu butelki płynem do naczyń.

dozownik na płyn do naczyń w zlewie

Warto mieć na uwadze, że dozownik można montować wewnątrz szafki oraz pod zlewozmywakiem Istnieją także inne możliwości montażu na przykład na ścianie. W takim przypadku można wybrać dozowniki do płynu dekoracyjne, jednak ich montaż jest zupełnie inny niż dozownika do płynu w zlewie. Montaż dozownika do płynu w zlewie jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, szczególnie w przypadku kiedy jest bardzo mały blat w kuchni, a nie chcemy zabierać dodatkowego miejsca, dlatego po umieszczeniu dozownika w łatwo dostępnym miejscu można w niezwykle wygodny sposób go używać mając cały czas przy sobie dostęp do płynu do naczyń. Jest to nie tylko stylowe, ale także nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie.

Dozownik na płyn do naczyń jest montowany tak, że wystaje nieco ponad rant zlewu i widać tylko jego elegancką końcówkę, dlatego podczas wyboru warto zwrócić uwagę, aby ta część współgrała ze zlewem oraz stylizacją kuchni, ponieważ nieustannie będzie eksponowana. Sposób użycia jest bardzo prostu. Wystarczy nacisnąć pompkę.